عیب‌یابی و تعمیر نشتی و پوسیدگی آب گرمکن

عیب‌یابی و تعمیر نشتی و پوسیدگی آب گرمکن

نشت آبگرمکن مشخص‌کننده وجود برخی مشکلات از شل بودن شیر گرفته تا ترک‌خوردگی و شکستگی تانک آب آن است. در واقع، تجمع آب در اطراف آبگرمکن همیشه نشان‌دهنده نشتی نیست – این ممکن است به دلیل تبخیر باشد. در این مقاله به شما در مورد گام‌های مناسب برای ترمیم قطره‌های آب یا تجمع آب در اطراف آبگرمکن اطلاعاتی داده می‌شود.

چسب نشت گیر دکتر پایپ (DR.PIPE) نمایندهٔ انحصاری از شرکت BL-TECH کشور کره جنوبی می‌باشد و بهترین و مقرون به صرفه‌ترین روش برای تعمیر نشتی انواع لوله‌ها، آبگرمکن و ماشین ظرفشویی و لباسشویی است. با این محصول دیگر نیازی به تعویض لوله یا قطعات آبگرمکن ندارید بلکه در عرض تنها چند دقیقه به آسانی می‌توانید نشتی آب را برطرف کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر یا خرید این محصول می‌توانید با 02188991471 تماس حاصل فرمایید.

عیب‌یابی و تعمیر بخش‌های مختلف آبگرمکن


شیر تخلیه

et

اگر ابگرمکن شما نشتی داشته باشد اولین گام، بررسی شیر تخلیه آن است. همه آبگرمکن ها به شیر تخلیه مجهز هستند که در یک طرف تانک آن وصل شده است. این شیرها معمولاً از جنس پلاستیک بوده و احتمال نشت پیدا کردن آنها زیاد است. اگر نشت در این قسمت وجود دارد باید بررسی دقیق‌تری انجام شود تا مشخص شود که آب از شیر نشت کرده یا از شیر متصل به تانک نشتی پیدا شده است. اگر نشت از فیتینگ تانک باشد، شما می‌توانید شیر قدیمی را برداشته و رزوه‌های آن را تمیز کرده و دوباره نصب کنید اما بهتر است کهان را برداشته و با یک شیر جدید تعویض کنید. اگر نشت از شیر آب باشد، اجازه دهید تا مقداری آب از محل شیر خارج شود. مراقب باشید زیرا آب ممکن است بسیار داغ باشد! زمانی که شما شیر را محکم می‌بندید ممکن است دوباره نشت متوقف شده و در صورتی که مشکل به دلیل وجود برخی رسوبات در عایق شیر باشد. در صورت بروز این اتفاق، زمان تخلیه و شستشوی تانک برای تمیز کردن رسوبات جمع شده زمان مناسبی است. اگر نشتی شیر آب قطع نشد شما باید آن را تعویض کنید.

برای تعویض شیر اگر آبگرمکن شما برقی است ابتدا باید برق آن را قطع کنید و در صورتی که گازی است ابتدا باید شیر ورودی گاز را ببندید. ورودی آب سرد را بسته و یک شلنگ به شیر تخلیه وصل کنید یک سران نیز در ورودی فاضلاب کف قرار گرفته است. شیر تخلیه و شیر آب گرم را باز کرده تا هوای موجود در تانک هنگام تخلیه آب تخلیه شود. مراقب باشید زیرا ممکن است آب بسیار داغ می‌شود! (نکته: قبل از بستن شیر ورودی و شیر تخلیه تانک، شیر آب گرم در خانه را باز کرده و اجازه دهید که آب گرم خارج شود تا آب خروجی به دمای مناسب برسد). زمانی که تانک تخلیه شد، شیر قدیمی را به وسیله آچار لوله گیر یا آچار فرانسه باز کنید. رزوه‌های روی بدنه تانک را تمیز کرده و نوار تفلون روی رزوه‌ها پیچیده و سپس شیر جدید را نصب کرده و ببندید. شیر را به اندازه کافی محکم و سفت بسته و تانک را پر کنید سپس می‌توانید برق آبگرمکن یا گاز ورودی آن را وصل کنید.

شیر تخلیه فشار دما

ytht

اگر آبگرمکن نشت دارد، شیر تخلیه فشار دما را نیز بررسی کنید. همه آبگرمکن ها به شیر تخلیه فشار دما مجهز هستند که معمولاً در کنار آبگرمکن قرار دارد. این شیر یک وسیله مطمئن برای پیشگیری از ترکیدن تانک در زمان بالا رفتن دما یا افزایش فشار است. شیر تخلیه غالباً پلاستیکی یا مسی بوده و به لوله‌های مسی که برای خروج مطمئن و تخلیه مستقیم از سمت پایین تعبیه شده‌اند متصل است.

اگر نشتی از فیتینگ‌های تانک یا مخزن باشد، شما باید شیر قدیمی را باز کرده، رزوه‌های آن را تمیز کرده و دوباره آن را وصل کنید اما بهتر است که آن را با یک شیر جدید تعویض کنید. اگر نشت از شیر خروجی است، این شیر باید تعویض شود. برای تعویض شیر، ابتدا باید برق ورودی ابگرمکن برقی یا گاز ورودی آبگرمکن گازی را خاموش کرده یا ببندید. ورودی آب سرد را بسته و یک شلنگ به شیر تخلیه متصل کنید که یک سر آن نیز در فاضلاب کف ساختمان قرار داده شده است. شیر تخلیه و شیر آب گرم را باز کرده تا هوای داخل مخزن در هنگام تخلیه آن خارج شود. زمانی که مخزن تا زیر شیر تخلیه فشار دما تخلیه شد می‌توانید شیر را با استفاده از یک آچار فرانسه تعویض کنید.

رزوه‌های بدنه تانک را تمیز کرده و برای بستن شیر جدید از نوار تفلون استفاده کرده و سپس شیر را نصب کنید. شیر را در هنگام نصب به اندازه کافی سفت کنید و سپس لوله‌ها را به آن وصل کنید. مخزن را قبل از باز کردن شیر ورودی گاز یا روشن کردن ابگرمکن از آب پر کنید.

واشر المنت

اگر آبگرمکن برقی شما از کف یا پوشش داخلی آن نشتی دارد باید واشر المنت آبگرمکن را بررسی کنید. آبگرمکن های برقی معمولاً دو المنت دارند که به مخزن نصب شده است. این واشرها پشت کاورهای دسترسی در کنار آبگرمکن قرار دارند. ابتدا باید برق آبگرمکن را قطع کرده و سپس پیچ‌های نگهدارنده کاورها را باز کنید عایق‌بندی لوله‌ها را کنار زده و علائم نشتی را بررسی کنید. اگر نشتی از المنت باشد باید واشر آن را عوض کنید. البته باید ابتدا مخزن را خالی کنید. شیر ورودی آب سرد را بسته و یک شلنگ که سر دیگر آن در فاضلاب کف ساختمان قرار دارد به آن وصل کنید. شیر تخلیه و شیر آب گرم را باز کنید تا هوای داخل مخزن نیز از آن خارج شود. مخزن باید تا مدخل المنت خالی شود. از سوکت یا آچار المنت با سایز مناسب استفاده کرده و المنت قدیمی را باز کنید. واشر آسیب‌دیده را برداشته و سطح زیر آن را و سطح المنت را تمیز کرده و واشر جدید و المنت را دوباره نصب کنید. المنت را به اندازه کافی سفت کرده و سپس سیم‌ها را به ترمینال‌ها وصل کنید. شیر تخلیه را محکم ببندید، شیر ورودی را باز کرده و اجازه دهید که مخزن به طور کامل پر شود. قبل از بستن دوباره کاورها و روشن کردن آبگرمکن دوباره آبگرمکن را برای وجود نشتی‌های احتمالی مورد بررسی قرار دهید.نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

پست مرتبط

Enter your keyword