تعمیر لوله فاضلاب و لوله پلیکا با چسب دکتر پایپ بدون تخریب

تعمیر لوله فاضلاب و لوله پلیکا. برای بیشتر صاحبخانه ها این یک کابوس است که به طور ناگهانی یک لوله نشت پیدا کرده و آب جاری شود. و چه تلخ تر اینکه لوله فاضلاب نشت پیدا کرده باشد. این لوله فاضلاب ممکن است در هر جای ساختمان وجود داشته باشد.

نخست، مشخص کنید که محل دقیق نشت کجاست. آیا سوراخ کوچکی در لوله ایجاد شده است یا لوله شکسته است؟

سوراخ شدگی و شکستگی لوله‌ پلیکا و لوله فاضلاب به ویژه در لوله‌های فرسوده امری رایج است. اگر لوله‌های منزل یا محل کار شما دچار سوراخ و حفره شده‌اند شما می‌توانید با چسب تعمیر لوله دکتر پایپ DR.PIPE که محصول مشترک کشور آمریکا و کره جنوبی است، بدون نیاز به یک لوله‌کش، در کمتر از یک ساعت آن‌ها را به آسانی تعمیر کنید. برخی مزایای این محصول عبارتند از:

قابل کاربرد برای انواع لوله‌ها
مقرون‌به ‌صرفه بودن نسبت به روش‌های دیگر تعمیر لوله
سهولت در کاربرد و آموزش آسان در اجرا
عدم وارد شدن تنش‌های مکانیکی به محل نشتی و عدم گسترش شکاف حاصل از این نوع تنش.
تعمیر لوله هایی در مکان‌هایی با دسترسی دشوار
برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:
شماره همراه: 09190884640 شماره ثابت: 4-88991471(021) داخلی 121

تعمیر لوله

به طور کلی، اگر لوله فاضلاب یا لوله پلیکا به صورت توکار نصب شده باشد ابتدا  باید با تراشیدن آن بخش از دیوار یا سقف که محل نشت است، به لوله پلیکا فاضلاب دسترسی یابیم. در اکثر مواقع، لوله پلیکای فاضلاب، در سقف آشپزخانه و سقف سرویس ها و حمام دچار نشتی میشود.

رفع نشتی لوله فاضلاب

دلیل سوراخ شدن و شکستگی لوله فاضلاب

این موضوع که بیشتر لوله‌های فاضلاب  از گذشتن از آبگرم سوراخ دچار نشتی میشوند (به دلیل گرم شدن چسب اتصالات) واقعیتی است که باید در نظر گرفته شود. سرعت انجام واکنش‌های شیمیایی در آب گرم بیش از آب سرد است. این باعث افزایش سرعت واکنش‌های شیمیایی شده و همچنین سرعت روند خوردگی را در لوله‌های فاضلاب چدنی افزایش می‌دهد.

اجسام نوک تیز در لوله پلیکا میتواند به لوله آسیب وارد کنند.

اگر بستری که لوله فاضلاب قرار گرفته است زبر و خشن باشد، لوله پلیکا به راحتی می تواند آسیب ببیند. بستر زیرین لوله پلیکا و لوله فاضلاب معمولا ماسه نرم ریخته می شود تا بر اثر وزن خاک انباشته شده روی خود کمتر آسیب ببیند.

همچنین حضور مواد خورنده ای مثل اسید نیز موجب نازک شدن دیواره خارجی لوله فاضلاب و در نتجه به مرور زمان موجب سوراخ شدن لوله میشود.

حتی ممکن است یک خطای سهوی مانند دریل کاری دیوار موجب سوراخ شدن لوله فاضلاب شود.

تعمیر لوله فاضلاب

بعضی اوقات علت نشتی به خاطر درست انجام نشدن چسب‌کاری بوده یا لوله از بیرون تحت فشار قرار گرفته است. ازآنجا‌که این لوله‌ها بیشتر برای تخلیه آب و فاضلاب استفاده می‌شوند، بروز هر گونه نشتی معمولا با بوی ناخوشایند گنداب همراه است، از اینرو نیاز به بررسی بموقع دارند.

نحوه تعمیر لوله فاضلاب و لوله پلیکا

تعمیر لوله پلیکا و فاضلاب با چسب دکتر پایپ

چسب تعمیر لوله دکتر پایپ یک سیستم حرفه ای و کامل برای تعمیر نشتی لوله است. استفاده از آن سریع و آسان بوده و به هیچ گونه ترکیب کردن و اندازه گیری احتیاج نیست. یک تعمیر لوله موفقیت آمیز تنها با صرف زمان 10 دقیقه به دست می آید.

چسب دکتر پایپ در اصل از جنس فایبر گلاس تقویت شده می باشند که با نوع خاصی از رزین پلی اورتان آغشته شده اند. این نوار ها جهت نهایی کردن آب بندی لوله ها و اتصالات در ابعاد و اندازه های گوناگون به کار می روند.

رفع نشتی لوله فاضلاب

چسب تعمیر لوله دکتر پایپ از مواد سازگار با محیط زیست ساخته شده، و عموما برای تعمیر لوله های نفت، گاز، آب و… استفاده می شود و چسبندگی فوق العاده ای به انواع لوله های فلزی، پلاستیکی، لاستیکی، pvc، مسی، فایبرگلاس، بتنی، پلی استر و … دارد.

این محصول را میتوان برای تعمیر لوله های ترک خورده، شکسته، خورده شده، آسیب دیده به کار برد، و همچنین میتواند بر روی انواع اتصالات لوله، زانویی و لوله مستقیم مورد استفاده قرار گیرد.

چسب تعمیر لوله دکتر پایپ برای اجرا روی لوله های خیس و خشک مناسب است. همچنین میتوان آن را برای تعمیر لوله های زیر آب (آب شیرین یا شور) هم استفاده کرد.

تعمیر لوله فاضلاب

روش استفاده از چسب نشتی گیر دکتر پایپ

 • ابتدا مسیر جریان را قطع کنید تا فشار سیال قطع شود و محل نشتی را کاملا تمیز و خشک نمایید. (در صورت نیاز توسط یک فرچه سیمی، محل نشتی را عاری از هر گونه رسوب و زنگ زدگی نمایید.)
 • دستکش را بپوشید.
 • خمیر اپوکسی را کاملا ورز نمایید و مخلوط کنید تا کاملا یکدست خاکستری شود (توجه بفرمایید که این خمیر از دو بخش تشکیل شده است و بخش میانی باید به خوبی با بخش بالایی مخلوط گردد.)
 • خمیر را روی محل نشتی فشار دهید و آنرا در محل نشتی بطوری گسترش دهید که از هر طرف 5 سانتی متر گسترش یابد.
 • مدت ده دقیقه به خمیر زمان بدهید تا کمی سفت شود.
 • نوار را به مدت 15 تا 20 ثانیه در آب نگه دارید تا آب به لایه‌های آن نفوذ کند.
 • نوار را روی لوله به نحوی بپیچانید که لایه‌های رویین نوار روی سطح لوله قرار گیرد. توجه کنید که میزان گسترش نوار از لبه خمیر حداقل 5 سانتی متر باشد و نیز هر لایه نوار حداقل 30 درصد از لایه قبلی را همپوشانی نماید و پس از پیچیدن هر لایه نوار مقداری آب روی لایه پیچیده شده بریزید تا رزین پلی اورتان مربوط به هر لایه نوار فعال شود و نیز هر لایه نوار را هنگام پیچیدن محکم بکشید تا بخوبی به سطح لوله بچسبد.
 • پس از اتمام پیچیدن نوار حدود 40 الی 55 دقیقه صبر کنید تا خمیر و نوار کاملا با هم ست شوند سپس جریان را باز کنید.

چسب رفع نشتی لوله

زمان لازم پس از ترمیم جهت برقراری جریان مجدد در لوله (بر اساس دمای محیط)

 • دمای 36 درجه سانتیگراد: 20 الی 25 دقیقه
 • دمای 28 درجه سانتیگراد: 25 الی 30 دقیقه
 • دمای 21 درجه سانتیگراد: 30 الی 35 دقیقه
 • دمای 16 درجه سانتیگراد: 75 الی 80 دقیقه
 • دمای 10 درجه سانتیگراد: 140 الی 150 دقیقه
 • دمای 5 درجه سانتیگراد: 170 الی 180 دقیقه

هزینه رفع نشتی لوله با چسب نشتی لوله دکتر پایپ (بانداژ آب بندی رزینی):

 • پکیج خانگی دکتر پایپ : 70 تا 100 هزار تومان
 • پکیج صنعتی دکتر پایپ: 100 تا 500 هزار تومان

برای کسب اطلاعات بیشتر یا خرید این محصول می‌توانید با 09190884640 تماس حاصل فرمایید.

چسب نشتی لوله

یکی دیگر از راه های تعمیر لوله استفاده از بست کلمپ است. برای مطالعه این مقاله میتوانید به لینک زیر که قبلا راجب همین موضوع نوشته شده مراجعه فرمایید.

بست کلمپ اتصال لوله‌های آب،گاز،پلی اتیلن و نحوه تولید و اتصال آن

پایان مقاله آشنایی با روش های رفع نشتی لوله فاضلاب و لوله پلیکا. ممنون از اینکه با ما همراه بودید.

در ویدیوی زیر میتوانید نحوه کار با خمیر اپوکسی و چسب رفع نشتی دکتر پایپ را مشاهده بفرمایید.

تعمیر لوله فاضلاب، ترمیم لوله فاضلاب، تعمیر لوله آب، ترمیم لوله آب