رفع نشتی مخازن

تعمیر نشتی مخازن

لوله‌ها، هر نوع مجرا، مخازن و تجهیزات دیگر می‌توانند دچار خوردگی و فرسودگی داخلی یا بیرونی و نیز هجوم عوامل محیطی شوند که ممکن است در عملکرد و انسجام آن‌ها خللی وارد کند. این آسیب اغلب منجر به نازک شدن جداره یا حتی نقص کامل جداره شود. چسب رابری دکتر پایپ، تجهیزات مستحکم و قوی‌تر را ترمیم و مشکلات به وجود آمده را برای بلند مدت برطرف می‌کند که به کار خیلی سختی نیاز ندارد. از این چسب‌ها در خود محل و برای کاهش هزینه‌های از کارافتادگی تجهیزات به کار برده می‌شوند.متخصصان دکتر پایپ، ارائه‌کننده‌ی نوار چسب رابری مخصوص نشت گیری را برای ترمیم و ساخت سازه‌های جدید، با سایزها و پیچیدگی‌های متفاوت می‌باشند. این نوارچسب‌ها می‌توانند در موقعیت‌هایی از جمله موارد زیر به کار برده شوند:

  • خوردگی بیرونی و داخلی
  • نشت جریان دار و نقایصی در جداره‌ها
  • تخریب و تباهی ساختارهای فلزی بزرگ مانند دکل‌ها، مخازن، سقف‌ها و کف‌ها
  • آسیب به هندسه‌های پیچیده‌ای در مجراها و لوله‌کشی‌ها مانند خم‌ها، سه‌راهی‌ها و اتصالات سر لوله

ترمیم عیوب و نشتی‌ها در مخازن فلزی و پلاستیکی


نقص جداره‌ی نازک ناشی از خوردگی، فرسودگی، ضربه، ساییدگی یا آسیب مکانیکی از جمله مشکلات رایجی هستند که در لوله‌ها، مخازن، بدنه‌های موتور، بالشتک یا صفحه‌ی فرسایشی و سایر قطعات دیگر در تأسیسات به وجود می‌آیند. اگر به این مشکلات به موقع رسیدگی نشود، یکپارچگی و انسجام این تأسیسات ممکن است با مشکل مواجه شود و احتمال بروز خطرات و مشکلات محیطی و ایمنی بسیار بالا خواهد رفت. در این شرایط لازم است تا استحکام و قدرت گذشته را سریعاً به تجهیزات برگردانید تا مدت از کار افتادگی تجهیزات را کاهش دهید.بسته به موقعیت و شرایط کاربری، مواد ترکیبی (چسب‌ها) اپوکسی را می‌توان برای ترمیم استفاده کرد. از مواد و چسب‌های خمیری به کار برده می‌شوند که بروی یک ورقه‌ی تقویت‌کننده‌ی بافته شده‌ی بسیار محکم قرار می‌گیرد تا قدرت ترمیم را بالاتر ببرد. نگرانی‌های عمده‌ای در رابطه با مسائل ایمنی در عیوب جداره و نشت‌های جریان دار وجود دارد زیرا نشت محلول‌های مضر در محیط می‌تواند هم برای کارکنان و هم برای تجهیزات واقع در مجاورت آسیب خطرناک باشند. به‌علاوه، نشت لوله‌ها همچنین می‌تواند منجر به افت فشار گردد که باعث کاهش بازدهی فرآیند می‌شود. محصول دکتر پایپ می‌تواند این نشتی را بگیرد و ناحیه‌ی را فوراً عایق کند، بدون آنکه نیازی به قطع فرایند باشد.نشت‌های جریان دار (نشت‌هایی که در جریان کار رخ می‌دهند) را می‌توان با استفاده از پکیج دکتر پایپ (یک پکیج اپوکسی فوری) مانند یک چسب بست که طراحی خاصی برای عایق کردن نشت‌های جریان دار دارند و بعد از آن برای ترمیم دائمی محل، از یک پوشش یا نوار لاستیکی روی آن استفاده می‌شود.

در صورت نشت مخزن آب بتنی چه باید کرد؟

مخزن آبتان نشت کرده است؟ این واقعاً بدترین چیزیست که فکرش را می‌کردید؟ اما کارهای مهم‌تر در اولویت هستند: نترسید؛ به ما اعتماد کنید، وقتی‌که دست بکار می‌شویم، طولی نمی‌کشد که همه‌چیز مرتب خواهد شد.وقتی مخزن آب را نصب می‌کنند، برای سال‌های سال در همان وضعیت باقی خواهد بود. دقیقاً به همین دلیل است که در هنگام بروز هرگونه مشکل، حتماً باید به جستجوی نشتی پرداخت. به‌هرحال هر چیزی از سایز مخزن گرفته تا طراحی آن روی دوام و مقاومت و همچنین روی عملکرد بهینه‌ی آن تأثیرگذار خواهد بود.خبر خوب این است که اگر مخزن آبی‌تان از نوع بتنی است، به ندرت مشکلاتی در رابطه با آب و رفاه کسانی که از آن استفاده می‌کنند اتفاق خواهد افتاد. در ضمن مخازن سنگی حاوی فلزات جیوه و کادمیوم هستند که مطالعات ثابت کرده‌اند که این مواد می‌توانند با حل شدن تدریجی در محتویات مخزن، مشکلاتی را در سلامتی ایجاد کنند.مخازن آب بنتی به مراقبت سریع و ساده‌ای نیاز دارند که می‌توان آن را همراه با دیگر کارهای نگه داری از وسایل در خانه دید؛ و در صورت مراقبت صحیح، مخزن آب بتنی شما برای همیشه قابل استفاده باقی خواهد ماند. در واقع این موضوع اصلاً بد نیست.

چگونه می‌توان از نشت کردن مخزن آب بتنی جلوگیری کرد؟

همه می‌دانند که پیشگیری همیشه بهتر از درمان است، پس اگر دارید این مقاله را می‌خوانید و مخزن آبی‌تان تاکنون نشتی نداشته است، به توصیه‌های ما جهت پیشگیری از این اتفاق توجه کنید. اگر آب از سازه‌های مخزنی و ذخیره‌سازی مانند مخازن آب بنتی نشت کند، همه‌ی اجتماع آن منطقه تحت تأثیر این مشکل قرار می‌گیرند، بنابراین در صورت بروز هرگونه مشکلی باید خیلی سریع عمل کنید. مهم‌تر از همه این‌که یک نشتی می‌تواند به محیط آسیب برساند و در صورت عدم رسیدگی به‌موقع به آن می‌تواند زمان و هزینه‌ی هنگفتی را در پی داشته باشد.در واقع اکثر مخازن بتنی در نهایت ترک می‌خورند و این ترک می‌تواند درنتیجه جمع شدگی و متراکم شدن، زمین‌لرزه، سخت کردن بتن و قرارگیری در محل به وجود بیاید. اگر مخزن بتنی شما ترک بخورد، فوری باعث نشت مخزن و آلودگی می‌شود، پس در اینجا به چند راه برای ضد آب کردن مخزن اشاره خواهیم کرد:

  • از یک پوشش مایع استفاده کنید که می‌توان آن را با رول یا با ماله یا حتی با یک اسپری روی دیواره استعمال کرد. این پوشش فوراً خشک می‌شود و یک پوشش جداری لاستیکی محافظی را ایجاد خواهد کرد.
  • پوشش یا غشاهای ورقه آسفالتی با خاصیت خود چسبندگی، گزینه‌ی دیگری هستند که می‌توانید از آن برای عایق کردن مخزن استفاده کنید.
  • می‌توانید مواد سیمانی را با آب مخلوط کنید و آن را با یک برس روی دیواره مخزن بزنید تا مخزن آبی با دوام بیشتر داشته باشید.

اگر خیلی دیر شده باشد، چکار باید کرد؟

اگر ترفندهای ضدآب کردن مخزنتان چاره ساز نباشند، تنها راه حل این است که با یک متخصص تماس بگیرید.تعمیرکار خیلی سریع نزد شما می‌آید تا مخازن نگه‌دارنده‌ی آبی را که ترک‌خورده یا نشتی دارند ترمیم کند و از وارد آمدن آسیب به کارتان و منطقه‌تان سریعاً جلوگیری به عمل آید. وقتی از مخزن آب برای تأمین آب آشامیدنی در خانه یا محل کار استفاده می‌شود، باید خیلی سریع به آن رسیدگی شود، بنابراین چکار باید کرد؟ با ترمیم مشکل در اسرع وقت، می‌توانیم مخزن را قبل از تعمیر و سرهم بندی مجدد آن، تخلیه و بررسی کنیم. البته حتماً یک آزمایش الزامی را روی آب انجام می‌دهیم تا مطمئن شویم که قابل آشامیدن است. وقتی کار تعمیر به اتمام رسید، کیفیت آب موجود در مخزن بعد از آن باید بالاترین کیفیت را داشته باشد و احتمال هیچ نشت دیگری وجود نداشته باشد.

چرا برای نشت مخازن آب بتنی از چسب دکتر پایپ استفاده می‌کنیم؟

با استفاده از محصولات تخصصی سیمان مانند برای پر کردن ترک‌ها، نشتی ها و سوراخ ها، دیگر هیچ مشکلی بوجود نخواهد آمد. در اینجا فقط به سه دلیل برای انتخاب محصول ما اشاره خواهیم کرد:

  • محصولات ما مقرون بصرفه هستند.
  • گروه کارشناسان ما سریع و کارآمد هستند و کارشان را ضمانت میکنند.
  • ما هر گونه مشکل بالقوه ای را در نطر میگیریم و همچنین مشکلات موجود را اصلاح خواهیم کرد.

کار تعمیر که از داخل مخزن انجام می گیرد، به سرعت و کارآمد پیش می رود، شما می توانید این کار را از داخل مخزن انجام دهید تا از چهارچوب مخزن در برابرا آسیب دیدگی های بیشتر محافظت به عمل آورید.با بازسازی و ترمیم رویه‌ی داخلی مخزن برای ضد آب کردن جداره‌ی آن، می توانیم مطمئن باشیم که آب باران (که کمی اسیدی است) روی تراوایی و نفوذ پذیری ساختار آن تاثیری ندارد. در واقع هیچ کس نمی خواهد که مخزن بتنی اش به هیچ وجه متخلخل (نفوذپذیر) شود تا آب به آن نفوذ کند و باعث آسیب دیدگی مخزن شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری