رفع نم و رطوبت دیوار(حمام،سرویس بهداشتی،آشپزخانه)بدون خرابی با دستگاه

دیوارهای زرد، سطوح کپک زده و مرطوب تاثیرات ناخوشایند عامل رطوبت هستند. این رطوبت خود را روی دیوارهای خانه‌های قدیمی، اتاق‌های خانه‌هایی که کمتر در معرض نور خورشید هستند یا نگهداری کمی از آنها می‌شود، آشکار می‌کند.

دلیل اینکه دیوارها در اثر آب آسیب می‌بینند برای هر ساختمانی متفاوت است. برای برخی، ممکن است به علت لوله‌کشی معیوب، سیستم لوله‌کشی ناکارآمد، شکستگی اتصالات، شکستگی دریچه‌ها یا حتی خراب بودن وسایل حمام باشد. برای برخی دیگر نیز علت نم و رطوبت دیوارها می‌تواند عوامل خارجی مانند آب و هوای نامساعد، باران سیل آسا یا سیل باشد.

هنگامی که نم زدگی دیوار به دلیل نشتی لوله‌ها باشد، تعویض لوله‌ها می تواند وقت گیر، هزینه بر و در مواردی بسیار پیچیده باشد. روش ساده دکتر پایپ به شما کمک می‌کند به سادگی و در عرض چند دقیقه نشتی لوله ها را رفع کنید.

چسب نشت گیر دکتر پایپ DR.PIPE نماینده‌ی انحصاری از شرکت BL-TECH کشور کره جنوبی می‌‌باشد و تحت استاندارد ASTM کشور آمریکا می‌باشد. این محصول برای تعمیر و رفع نشتی لوله‌ها بدون نیاز به تعویض استفاده می‌شود.

ویژگی‌های دکتر پایپ:

محصول دکتر پایپ شامل یک نوار فایبر گلاس اشباع شده با رزین پلی اورتان هالوکربن صنعتی تشکیل شده و قابلیت استفاده برای انواع متریال‌های لوله می‌باشد در نهایت نشتی لوله را کاملا متوقف می‌کند. پکیج دکتر پایپ، در نوع خانگی، صنعتی و ضدخوردگی تولید می‌شود.

مزایای استفاده از دکتر پایپ:

  • زیر نمک یا آب شیرین کار کنید.
  • مقاوم در برابر  حرارت تا ۲۱۸ سانتی گراد
  • زمان اجرا ۳۰ دقیقه
  • تحمل فشار سیال حداکتر تا ۵۰bar
  • به ابزار خاصی نیار ندارد.

یک راه حل آسان و سریع برای تعمیر لوله‌ها با هر سایزی است. دکتر پایپ به شما کمک می‌کند که در زمان و هزینه با ارزش خود صرفه‌جویی کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر یا خرید این محصول می‌توانید با [shortcode-variables slug=”number”] تماس حاصل فرمایید.[shortcode-variables slug=”telegram”]

نحوه شناسایی رطوبت روی دیوارها


اولین نشانه‌ی محسوس وجود رطوبت در دیوارها پیدایش لکه‌ها یا رگه‌های نم روی دیوار است. بسیاری از این لکه‌های تیره می‌توانند از رنگ قهوه‌ای تا زرد تیره متغیر باشند که اغلب نشان دهنده‌ی وجود نم هستند. علائم دیگر دیوار آسیب دیده در اثر رطوبت می‌توانند شامل جدا شدن لایه‌های رنگ، تغییر رنگ، فاسد شدن، ترک خوردن و آویزان شدن نوارهای دیوار خشک باشند. این لکه‌های رطوبت می‌توانند ناشی از وجود مصالحی در دیوار خشک و آبشویی گچ به سطح باشد. در صورت عدم کنترل آن، لکه‌های بد منظر بوی ناخوشایندی نیز ایجاد خواهند کرد.

حل مشکل


اولین مرحله در کنترل و اصلاح رطوبت در دیوارها بررسی بصری تمام دیوارها به منظور ارزیابی مقدار دقیق آسیب ناشی از آب می‌باشد. از آنجایی که میزان قابل قبول رطوبت بسته به نوع مصالح دیوار متغیر است، استفاده از یک رطوبت سنج دیوار می‌تواند کمک کند. این وسیله به منظور انجام بازرسی کامل‌تر از میزان رطوبت و تعیین گستردگی آسیب طراحی شده است.

مرحله بعدی شامل تعیین علت آسیب ناشی از آب و شروع تعمیرات مناسب است بطوری که آسیب به سایر نواحی انتقال پیدا نکند. از آنجایی که مصالح ساختمانی سطوح مختلفی از رطوبت را جذب می‌کنند، مقدار رطوبت دیوار که توسط رطوبت‌سنج مشخص شده است می‌تواند به تعیین میزان اشباع در دیوارها کمک کند. هرچند شناسایی دلیل رطوبت قبل از تلاش برای انجام تعمیرات ضروری است.

انواع رطوبت در دیوارها


لکه‌های رطوبت در پایین دیوارها

هنگامی که شواهدی از وجود رطوبت بصورت حباب‌های رنگ، لکه‌های رطوبت، رسوبات پودری، یا ریختن گچ‌ها در سطوح نزدیک به زمین دیوار مشاهده شود، علت آن اغلب افزایش میزان رطوبت است. این وضعیت بطور کلی در دیوارهای بنایی به علت عدم وجود یا خراب شدن بخش‌های ضد رطوبت ظاهر می‌شود. سایر عوامل موثر ممکن است اختلال در تهویه زیر کف یا زهکشی ضعیف باشند.

برای اصلاح این مشکل توصیه می‌شود که زهکشی محل برای اطمینان از اینکه شیب زمین اطراف به طرف بیرون از ساختمان است اصلاح شود. همچنین مطمئن شدن از اینکه فضای کافی در زیر کف ساختمان وجود دارد تا از شکل‌گیری رطوبت در خاک زیر آن جلوگیری شود و بتواند از دریچه‌های دیوار در زیر کف خارج شود، مهم است.

مشکل جمع شدگی رطوبت

namrootab1

این نوع مشکلات مربوط به رطوبت زمانی رخ می‌دهند که هوای مملو از رطوبت در داخل ساختمان جمع می‌شود. دلیل اصلی آن تهویه ضعیف و درزگیری بیش از حد ساختمان است. برای تعیین اینکه آیا میعان مشکلی ایجاد کرده است، سطح بیرونی دیوار آسیب دیده را با یک بخاری فن خشک کنید و سپس این ناحیه را محکم با مقداری فویل آشپزخانه نوار بکشید. اگر سطح فویل بعد از ۲۴ ساعت مجدداً مرطوب شد، در این صورت مشکل می‌تواند میعان باشد.

برای حل این مشکل، دریچه‌ها یا فن‌ها را در نواحی مستعد تجمع رطوبت مانند آشپزخانه،‌ حمام و توالت تنظیم کنید تا هوای مرطوب قبل از اینکه تبدیل به مشکلی در داخل خانه شود بیرون برود. همچنین از استفاده از دستگاه تولید کننده رطوبت اجتناب کنید تا این مشکل به حداقل برسد.

لکه‌های رطوبت در تمام سطح دیوار

لکه‌های نم در تمام سطح دیوارها اغلب در نتیجه‌ی نفوذ رطوبت رخ می‌دهد که در اثر آن رطوبت از بیرون از طریق ترک‌ها و فضاهای دیگر به داخل دیوار آجری نفوذ پیدا می‌کند. این رطوبت اغلب ممکن است در اطراف درب‌ها و پنجره‌ها مشاهده شود و می‌تواند ناشی از ورود آب باران از طریق فضاهای اطراف چارچوب‌ها باشد. لکه‌های رطوبت در زیر یک بازشدگی می‌توانند به علت عدم وجود یک شیار در طاقچه‌ی بیرونی باشند در حالی که سایر این لکه‌ها ممکن است در اثر نقص در آجرکاری ایجاد شوند.

برای جلوگیری از این مشکل از دیوارهای خارجی و رنگ روی آنها نگهداری کنید و هر گونه فضای خالی در اطراف چارچوب درب‌ها و پنجره‌ها را درزبندی کنید تا یک مانع محکم در برابر رطوبت ایجاد شود. تمیز کردن یا اصلاح شیارهای زیر طاقچه پنجره‌ها نیز می‌تواند به حداقل رساندن این مشکل کمک کند.

مشکلات در سقف خانه

namrootab3

هنگامی که رطوبت از بالا به دیوار نفود می‌کند، نقص در ساختار سقف از جمله افتادن یا آسیب دیدن کاشی‌ها، فلاشینگ ضعیف یا ترک خوردن ناودانی‌ها و لوله‌های زهکشی می‌توانند علت آن باشند. از آنجایی که این نواحی همگی در بیرون سازه واقع شده‌اند، یافتن و تعمیر آنها دشوار نمی‌باشد. لکه‌های رطوبت که در اثر نشتی رخ می‌دهند نیز می‌توانند ناشی از لوله‌ کشی معیوب در دیوارها یا حتی درزبندی نامناسب حمام باشند.

اشتراک گذاری
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *