وزیر نیرو عنوان کرد: ارتقای کیفیت آب شرب تهران با بهره‌برداری از تصفیه‌خانه‌های میگون و لواسان

وزیر نیرو در مراسم افتتاح تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهرهای میگون و لواسان گفت: افتتاح این تصفه‌خانه‌ها ارتقای کیفیت آب شرب تهران را به همراه دارد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی آنا، حمید چیت چیان امروز در مراسم بهره‌برداری از طرح شبکه جمع‌آوری و تصفیه‌خانه فاضلاب شهرهای میگون و لواسان افزود: کشور طی 16 سال اخیر در خشکسالی به سر می‌برد و با وجود بارش‌های اخیر، اما کمبود آب مایه نگرانی است و مردم نیز در این زمینه غفلت دارند.

وی با تاکید بر اینکه اهمیت کیفیت آب کمتر از کمبود آن نیست و هرگونه غفلت از آن سلامت و بهداشت جامعه را تهدید می کند، تصریح کرد: علت‌های اصلی کاهش کیفیت منابع آب، فاضلاب شهری، فاضلاب صنعتی و زه‌آب‌های کشاورزی مطرح می‌شود که در این بین فاضلاب صنعتی از دور مورد دیگر خطرناک‌تر است.

وزیر نیرو ادامه داد: زمانی که جمعیت در یک مکانی جمع می‌شوند میزان تولید فاضلاب افزایش می‌یابد که یا فاضلاب‌های ایجاد شده وارد رودخانه‌ها و یا وارد زمین می‌شود و این مساله عاملی در آلودگی آب‌های سطحی و زیرزمینی است.

چیت‌چیان تاکید کرد: برای نخستین‌بار در تاریخ مدیریت منابع آب کشور برنامه آمایش آب توسط وزارت نیرو تدوین شد که براساس آن ۱۰.۷ میلیارد مترمکعب از آب‌های تجدیدشونده کشور برای مسائل زیست محیطی (حیات رودخانه‌ها و تالاب‌ها) اختصاص یافت.

وی با اشاره بر اقدامات دولت یازدهم برای مدیریت کیفیت منابع آب اعلام کرد: از ابتدای شروع فعالیت دولت تدبیر و امید این دو مساله در کانون توجه قرار گرفته که یکی از مسائل بسیار مهم در این مساله حفظ کیفیت رودخانه‌ها و سدهایی است که آب شرب مردم را تامین می‌کند. به‌طور مثال در حال حاضر سد لتیان ۳۰ درصد آب مورد نیاز شهر تهران را تامین می‌کند.

وزیر نیرو درباره اهمیت تصفیه‌خانه میگون و لواسان خاطر نشان کرد: گرچه این طرح در قیاس با طرح‌های دیگر وزارت نیرو کوچک بوده، اما تمام طرح‌های مربوط به تصفیه فاضلاب از اهمیت فراوانی برای دولت یازدهم برخوردار است، چرا که این مساله به‌طور مستقیم با سلامت مردم ارتباط دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *